Aktualności

Logo szkoły

Reklama

Spacerkiem po szkole

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Przyjazna szkoła

Ze środków przekazanych przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" za rok 2013 zakupiliśmy drukarkę
Reklama
Strona główna Sukcesy
Rok szkolny_2018/2019 PDF Drukuj

 


 

"Zgotujmy coś razem"


Trzecie spotkanie kulinarne zdominowane było przez słodkości. Uczestnicy przygotowali pyszne desery i ciasta. Szczegóły w zakładce projektu.


Galeria

 

 


 

Kolejne spotkanie z alpakami


 

5 listopada odbyło się kolejne spotkanie z alpakami, które tym razem zagościły w jednej z naszych sal. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowieści na temat pochodzenia alpak, o tym co lubią jadać, jak należy o nie dbać oraz w jaki sposób się komunikują. Wykonały też prace plastyczne. Jedną z nich było wyszukanie i kolorowanie krajów Ameryki Południowej, z których pochodzą te sympatyczne zwierzaki. Po zakończeniu zajęć plastycznych wszyscy wybraliśmy się na wspólny spacer. Największą frajdą było niewątpliwie karmienie marchewkami, przytulanie oraz głaskanie zwierzątek.


Galeria

 


 

Arterapia w październiku


Jesteśmy podobni, ale każdy jest wyjątkowy to było hasło przewodnie październikowych warsztatów arterapeutycznych. Każdy uczestnik warsztatu zaznaczył swoją indywidualność wykonując osobisty medal- wizytówkę oraz odcisk własnych dłoni. Wszyscy jesiennie bawiliśmy się z piosenką, malując świat na żółto i na niebiesko.

 

Galeria

 


 

Bal Wszystkich Świętych


 

31 października 2018 r. w naszej szkole odbył się kolejny już Bal Wszystkich Świętych. Cała plejada "świętych" bawiła się wyśmienicie w rytm muzyki oraz skorzystała ze słodkiego poczęstunku. Nie zabrakło też milusińskich gości z Przedszkola Integracyjnego. Cała impreza zakończyła się symbolicznym przejściem przez bramę NIEBA. Główną inspiratorką i organizatorką imprezy była nasza katechetka -pani Aleksandra Lis- Pawleta.

 

Galeria

 

 


 

Koncert w Filharmonii


25 października 2018 roku klasa III b na zaproszenie pani Aleksandry Front uczestniczyła w koncercie edukacyjnym "Muzyka z gier komputerowych" w Zabrzańskiej Filharmonii. Muzyka oczarowała dzieciaki, ale nie mniejszą frajdę miały z możliwości rozmowy z muzykami oraz zobaczenia sceny i instrumentów.


Galeria

 


 

 

Alpaki w naszej szkole


No i doczekaliśmy się! Kilka dni temu gościły u nas magiczne „żywe pluszaki”, milutkie Alpaki o imionach – Lord, Izo oraz Baron. Podczas spotkania dzieci uczyły się jak obcować z alpakami, mogły je nakarmić oraz pogłaskać, a także pójść z nimi na spacer prowadząc je na smyczy. Jak się przekonaliśmy, Alpaki to bardzo przyjazne zwierzęta o rozczulającej urodzie. Są pozbawione agresji i bardzo miłe w dotyku ze względu na wyjątkową wełnę. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, między innymi o pochodzeniu, przyzwyczajeniach zwierząt, ich jadłospisie oraz wielu innych ciekawych rzeczy. Najbardziej wytrwałym uczestnikiem spotkania okazał się Kamil, który zakończył zajęcia pomagając przygotować alpaki do powrotu do domu.


Galeria

 


 

Głośne czytanie

 

Obchody Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole odbyły się dnia 19.10.2018 roku. W tym dniu dziewięcioro uczniów klas trzecich w towarzystwie zaproszonych przez siebie gości specjalnych – pluszowych zwierzątek, spotkało się na „bajkowym dywanie”, aby wspólnie posłuchać opowiadania pt. „Zajęczyca Zuzia” czytanego przez Aleksandrę Godek – naszą szkolną pielęgniarkę. Dzieci rozwiązywały krzyżówkę, oraz uczyły się czynności opiekuńczych na swoich maskotkach. Największą frajdę sprawiło im wzajemne bandażowanie rąk pod czujnym okiem pani pielęgniarki. Przypominaliśmy sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, których nauczyliśmy się podczas akcji „Ratujemy i uczymy ratować” WOŚP. Podsumowaniem pracy na zajęciach było wspólne zaprojektowanie z kolorowych piórek fartuszka dla zajęczycy Zuzi.

 

Galeria

 


 

"Zgotujmy coś razem"


20 października w ramach projektu "Zgotujmy coś razem" odbyło się drugie spotkanie kulinarne, na którym uczestnicy przygotowali pyszny śląski żur. Szczegóły w zakładce Projekty.

 

Galeria

 

 


 

Pichcimy bo lubimy


Tym razem gotowałyśmy kisiel z jabłek z miodem. Pyszne i zdrowe!

 

Galeria

 


 

Święto Szkoły


16 października 2018 roku obchodziliśmy Święto Szkoły. W tym dniu o godz. 9.00 w bielszowickim kościele została odprawiona uroczysta msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Następnie w szkole uczniowie i obecni goście mogli zobaczyć przedstawienie przygotowane przez wspaniałych szkolnych aktorów. Program artystyczny odwoływał się do wydarzeń. które miały miejsce w Watykanie 40 lat temu. Wtedy to 16 października 1978 roku nasz wielki rodak- Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przyjął imię Jan Paweł II. Przedstawione sceny odwoływały się do tego wielkiego wydarzenia, które na zawsze już zmieniło życie naszego patrona.

Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na "papieskie kremówki", które zasponsorował ksiądz proboszcz Parafii św. Marii Magdaleny w Bielszowicach.

 

Galeria

 


 

 

XXXIII Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych w Rudzie Śląskiej

 

16 października 2018 roku odbyły się zawody Olimpiad Specjalnych.

 

 


 

Ratujemy i uczymy ratować

 

16 października 2018 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Ratujemy i uczymy ratować".

Galeria

Piszą o nas w "Wiadomościach Rudzkich"

 

15 października 2018 roku pani Natalia Jakubczyk, która jest pracownikiem Straży Pożarnej uczyła nas ratować ludzi przez udzielanie pierwszej pomocy.

 

Galeria

 

 


 

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

12 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej, czyli popularnie nazywany Dzień Nauczyciela. Uczciliśmy ten dzień uroczystym apelem przygotowanym przez Samorząd Uczniowski, pod okiem opiekunek. Podczas uroczystości nie zabrakło życzeń, podziękowań oraz nagród.

 

 

Galeria

 


 

Zbiórka żołędzi dla Leśnego Pogotowia


Uczniowie naszej szkoły zbierają żołędzie do karmienia podopiecznych ośrodka rehabilitacji i schroniska dla leśnych zwierząt, czyli Leśnego Pogotowia w Mikołowie. Dostarczyliśmy pierwszą partię żołędzi w ilości 57 kilogramów.

 


 


 

Pieczemy ciasteczka

 

Tym razem plan był ambitny. Postanowiłyśmy upiec babeczki z czekoladą. Powiodło się! Ciasteczka znikały w szybkim tempie, więc zapewne były smaczne.

 

Galeria

 


 

Hipoterapia


Za nami pierwsze zajęcia z hipoterapii. Spotkanie z konikiem o imieniu Lary było bardzo emocjonujące. Wśród dzieci widać było obawę, lęk ale i ogromną ciekawość, która we wszystkich przypadkach zwyciężyła. Wszystkie dzieci dzielnie stawiły czoła nowemu wyzwaniu.

 

Galeria

 

 


 

 

Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę


11 października 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i opiekunami wzięli udział w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze w Częstochowie. W tej pielgrzymce uczestniczyli przedstawiciele 300 szkół imienia tego Wielkiego Polaka. Na Jasnogórskich Błoniach zebrało się 14 tysięcy osób, aby uczestniczyć w liturgii, której przewodniczył arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Po mszy świętej odwiedziliśmy także Kaplicę Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Pełni pozytywnej energii wróciliśmy do domu.

 

 

Galeria

 


 

Teatr

 

 

Galeria

 


 

 

Jesienna sałatka owocowa

 

Uczniowie klasy III b spotkali się w ramach programu "Pichcimy, bo lubimy". Wspólnymi siłami przygotowałyśmy sałatkę z jesiennych owoców.

 

 

Galeria

 

 


 

Uroczyste pasowanie na pierwszoklasistę

 

21 września 2018 roku przyjęliśmy do społeczności uczniów dwoje pierwszoklasistów: Weronikę i Piotra. Z okazji uroczystości "Pasowania na Ucznia" Weronika i Piotr wraz z klasą drugą oraz uczniami klasy trzeciej i czwartej przygotowali krótką inscenizację, na którą składały się wiersze i piosenki. Pasowania dokonały- pani Dyrektor Szkoły podstawowej im. Świętego Jana Pawła II- Anna Dąbrowska i Wiceprezydent Miasta Ruda Śląska- Anna Krzysteczko. Uczniowie klasy I otrzymali mnóstwo ciepłych życzeń. Po uroczystości uczniowie wraz z rodzicami oraz wychowawczynią- Elżbietą Bukowską udali się na słodki poczęstunek.

 

 

Galeria

 


 

Nowy Samorząd Uczniowski wybrany!


28 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali własne plakaty informacyjne, które zostały zawieszone w gablocie Samorządu Uczniowskiego. W dniu głosowania panowała niezwykła atmosfera. Poszczególne klasy głosowały w holu szkoły, gdzie znajdowała się urna wyborcza. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała Komisja Wyborcza. Oto wyniki wyborów:

Przewodniczącą szkoły została Nikola Izdebska

Zastępcą przewodniczącej – Zuzanna Małyska

Sekretarzem została Wiktoria Klimczak

Pozostałe osoby również będą pełnić ważne funkcje w Radzie Samorządu oraz w sekcjach: sportowej, plastycznej oraz konkursowej.

Opiekunkami Samorządu Uczniowskiego zostały panie Aleksandra Ficek oraz Katarzyna Wilk.

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! Życzymy wielu ciekawych pomysłów realizowanych z powodzeniem w nowym roku szkolnym.

 

 

Galeria

 

 


 

 

Galaretka z owocami

 

Uczennice klasy III b realizując program "Pichcimy, bo lubimy" przygotowały pyszną galaretkę z owocami.

 

 


 

XVIII Śląski Turniej w Halowej Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych

 

W dniu 26 września 2018  roku nasza sekcja Olimpiad Specjalnych "HEROSI" brała udział w XVIII Śląskim Turnieju w Halowej Piłce Nożnej. Mecze były rozegrane  na dwóch halach: MOSiR w Rudzie Śląskiej, a także bielszowickiej „Zgody”. Organizatorem turnieju był Klub Olimpiad Specjalnych „Halembianka”. Nasza drużyna zdobyła I MIEJSCE.

 

Galeria

 


 

Wycieczka do Krasiejowa


W dniu 22.09. 2018 r. udaliśmy się na kolejną wycieczkę zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Warto”. Tym razem naszym celem był Krasiejów i przepiękny Park Jurajski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejazdu Wehikułem czasu- pociągiem dzięki, któremu w technologii 3D mogliśmy zapoznać się z początkami naszej planety i  prześledzić jej historię do dnia dzisiejszego. Kolejnym punktem wycieczki było przejście  Trasą Turystyczną podczas, której poznaliśmy różne gatunki dinozaurów. Nie sposób pominąć wizyty w kinie 7D podczas, której obejrzeliśmy przepiękny i wzruszający film o przygodach dinozaurów oraz wizyty w Oceanarium, gdzie stanęliśmy „oko w oko” z groźnym rekinem. Aby trochę ochłonąć z przyjemnością  skorzystaliśmy z wszystkich huśtawek i karuzeli dostępnych na terenie Parku. Później, zgłodniali, wyruszyliśmy na „coś słodkiego” lub „coś pożywnego”. Każdy zjadł to, na co miał ochotę. Ostatnią godzinę wycieczki spędziliśmy na przecudnym wielokolorowym i różnorodnym placu zabaw.

 

Zabawa była przednia. Jak zawsze pogoda dopisała, więc w cudownych nastrojach wróciliśmy do domu. Opiekowały się nami pani: A. Ficek, I. Chaeje, A. Stańczak, A. Mucha.


 

Galeria

 


 

Wycieczka do Wiejskiej Chaty w Bojkowie


19 września 2018 roku w ramach drugiej edycji projektu "Zgotujmy coś razem" uczniowie naszej szkoły odwiedzili Wiejską Chatę w Gliwicach- Bojkowie. Na miejscu mogli wysłuchać ciekawych informacji nt. tradycji w kuchni śląskiej oraz wykazać się znajomością przygotowywania regionalnych potraw w praktyce. Więcej informacji na temat realizacji projektu w zakładce "Projekty".

 

 

 

Galeria

 


 

Wycieczka do Paprocan


 

Galeria


POLECAMY! ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE.


 

 

ARTETERAPIA, to najlepsza terapia dla rozwoju koncentracji i motoryki małej , zwłaszcza precyzji chwytu, który ma duży wpływ na naukę pisania. Sprzyja rozładowaniu trudnych emocji z jednoczesnym wyzwoleniem pozytywnych, co umożliwia optymalne wykorzystanie potencjału rozwojowego dzieci. Wzmacnia poczucie sprawstwa i własnej wartości. Zwiększa poczucie bezpieczeństwa w grupie i wspomaga nawiązywanie kontaktów rówieśniczych. Plastyka pozwala dzieciom przenieść świat swojej fantazji do rzeczywistości i odwrotnie, ubierać rzeczywistość w fantazję. W trakcie zajęć dzieci uczą się wykorzystywania różnych technik plastycznych.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 10,00 zł za 1 godzinę

 


 

 

MUZYKOTERAPIA, wspomaga rozwój mowy, kontaktów społecznych, podnosi poczucie własnej wartości u dzieci z obniżoną samooceną, pomaga radzić sobie z presją społeczną, poprawia koordynację ruchową poprzez zwiększanie wyczucia rytmu, a przede wszystkim uczy pracy zespołowej i funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Muzyka stymuluje obie półkule mózgowe i posiada uniwersalny kod językowy, który dociera tam gdzie inne możliwości zawiodły. Kontakt z żywą muzyką i instrumentami stymuluje i integruje zmysły. Muzyka rozbudza radość, ciekawość i motywację.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 10,00 zł za 1 godzinę

 


 

 

 

HIPOTERAPIA to wyjątkowa i niepowtarzalna metoda terapeutyczna dająca zupełnie nowe i niespotykane w innych terapiach możliwości Obecność konia – „współterapeuty” – sprawia, że dzieci uczą się nie tylko pokonywania własnych słabości i lęków, ale też wzmacniają mięśnie, wspiera odwagę, męstwo. Kontakt z żywym zwierzęciem ma ogromny wpływ na rozwój emocji, budowanie więzi społecznych oraz zaspokajanie lub nabywanie potrzeby i umiejętności dawania czegoś od siebie i opiekowania się kimś.

 

Zajęcia indywidualne.

Cena: 20,00 zł za 20 min - dla podopiecznych Stowarzyszenia „WARTO!”, czyli uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Rudzie Śląskiej oraz ich rodzeństwa.

Cena: 35,oo zł za 20 min - dla pozostałych dzieci

 


 

 

DOGOTERAPIA to metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Terapia ogranicza stres, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i wycisza zachowania agresywne. Psi terapeuta wspiera także koncentrację oraz koordynację ruchową,stymuluje pracę mięśni. Wyzwala potrzebę spontanicznej komunikacji, zmniejsza nadwrażliwość na bodźce dotykowe i niweluje lęki przed zwierzętami.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 10,00 zł za 1 godzinę

 


 

 

ALPAKOTERAPIA. O alpakach mówi się się „duże owieczki” lub „żywe maskotki”. Lubią towarzystwo dzieci i dorosłych. Choć są mało znane, wszędzie gdzie się pojawiają, wzbudzają zainteresowanie. Obcowanie z nimi ma pozytywny wpływ na zdrowie, dlatego terapie z ich udziałem działają cuda. Kontakt z alpaką pozytywnie wpływa na sferę poznawczą, emocjonalną, społeczną oraz rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka i pewności siebie. Ze względu na to, iż dziecko sprawuje opiekę nad alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności nad drugą istotą.

 

Zajęcia grupowe.

Cena: 15,00 zł za 1 godzinę

 

 

 


 

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

rozpocznie się mszą świętą o godz. 8.15 w bielszowickim kościele,

następnie około godz. 9.00 odbędzie się uroczystość w szkole.

 


 


 

 
Joomla 1.5 themes, hosting company.

Zapraszamy na

Nasza specjalność

Polecamy

Stowarzyszenie "WARTO!"

Działania

Projekty

LogowanieW ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies
oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies - dowiedz się więcej »