Aktualności

Logo szkoły

Reklama

Spacerkiem po szkole

Biuletyn Informacji Publicznej

Reklama

Przyjazna szkoła

Ze środków przekazanych przez Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła" za rok 2013 zakupiliśmy drukarkę
Reklama
Strona główna Szkolna Sekcja Olimpiad Specjalnych
Szkolna Sekcja Olimpiad Specjalnych PDF Drukuj

 

 

 

„Pragnę zwyciężyć,

lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć,

niech będę dzielny w swym wysiłku.”

 

Misją Olimpiad Specjalnych jest zapewnienie osobom z niepełnosprawnością intelektualną od ósmego roku życia wzwyż całorocznego cyklu treningów i zawodów sportowych w różnych olimpijskich dyscyplinach sportowych.

Ta forma aktywności wpływa na rozwój sprawności fizycznej, daje sposobność demonstrowania odwagi, doświadczania radości i dumy z własnych sportowych osiągnięć. Uczestnictwo w ruchu Olimpiad Specjalnych to również szansa na nowe przyjaźnie i możliwość pełniejszego włączenia się w życie społeczności lokalnej. Olimpiady Specjalne zostały stworzone w przekonaniu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści z uprawiania sportów indywidualnych i zespołowych, dostosowanych, jeśli to niezbędne, do ich potrzeb i możliwości.

Celem Olimpiad Specjalnych jest wspomaganie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez udział we współzawodnictwie sportowym oraz zwiększenie świadomości społecznej i  szerzenie wiedzy na temat możliwości osób z tą forma niepełnosprawności.

Nasza szkoła utworzyła sekcję w 2011 roku. Od tego czasu aktywnie trenujemy i bierzemy udział w zawodach.

 

 


 

Podziękowania dla zawodników oraz organizatorów XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

 

 

 


 

 

Uroczyste zakończenie XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych

 

Galeria

 


 

 

Nasi zawodnicy na XI Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

 

"Herosi" wspaniale reprezentowali naszą szkołę na ogólnopolskich zawodach i zdobyli następujące miejsca i medale:


WIKTORIA ULANECKA złoty i srebrny medal

SYLWIA KRÓL brązowy medal oraz 4 miejsce

DAWID PORWOL brązowy medal oraz 5 miejsce

NIKOLA TUREK brązowy medal

 

DZIĘKUJEMY ZAWODNIKOM

I TRENEROM - pani Anecie Stańczak i pani Izabeli Chajec

KAŻDY Z NASZYCH REPREZENTANTÓW ZDOBYŁ MEDAL

JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI

 




 

Galeria

 


 

Herosi na otwarciu XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych


9 czerwca 2018 roku nasza szkolna Sekcja Olimpiad Specjalnych "Herosi" uczestniczyła w uroczystym otwarciu XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w katowickim Spodku, a dzień później na Stadionie Śląskim.

Na zdjęciu nasza drużyna w składzie

Sylwia Król

Dawid Porwol

Nikola Turek

Wiktoria Ulanecka

oraz trenerzy

Aneta Stańczak

Izabela Chajec

 

 

Galeria


 

Jesteśmy placówką wspierającą organizację XI Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Katowice, Chorzów, Mikołów 2018

 


 

NASZE SUKCESY

 

Rok szkolny 2016 / 2017



IX Śląski Turniej BOCCE Olimpiad Specjalnych- Chorzów 23 marca 2017

 

1 miejsce drużyny

Martyna Bolenda

Nikola Turek

 

1 miejsce drużyny

Sylwia Król

Daniel Wieczorek

opiekun: Aneta Stańczak



XXX Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych- Katowice 14 marca 2017



Sylwia  Król- 1miejsce

Daniel Wieczorek- 4 miejsce

Nikola Turek- udział

Daniel Ursoń- udział

opiekun: Aneta Stańczak



XXIX Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych- Tarnowskie Góry 23 lutego 2017



Dawid Porwol- 1 miejsce

Wiktoria Ulanecka- 1 miejsce

Martyna Bolenda- 4miejsce

Nikola Turek- 4 miejsce

opiekun: Aneta Stańczak



I Drużynowy Turniej Bowlingowy- Rybnik 30.11.16



1 miejsce drużyny

Nikola Turek

Ramona Mojszczak

Marcin Ulfik

Stanisław Żywczak



1 miejsce drużyny

Michał Nawara

Daniel Nawara

Wiktoria Ulanecka

Daniel Wieczorek

opiekun: Aneta Stańczak


V Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Katowice 3 6 listopada 2016

DANIEL WIECZOREK - 1 miejsce w grze  indywidualnej,

1 miejsce w grze drużynowej

opiekun: Aneta Stańczak



XVI Śląski Turniej w Halowej Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych- Ruda Śląska 18.10.2016r



2 miejsce drużyny

Nikola Turek

Sylwia Król

Daniel Wieczorek

Wiktoria Ulanecka

Ramona Mojszczak

Agnieszka Kołodziej

Paulina Loska

opiekun: Aneta Stańczak



XXVIII Śląski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych- Ruda Śląska 18.10.2016r



Sylwia Król- 2 MIEJSCE

Nikola Turek- 1 MIEJSCE

Ramona Mojszczak- 3 MIEJSCE

Wiktoria Ulanecka- 3 MIEJSCE

Dawid Porwol-  2 MIEJSCE

Daniel Ursoń-  2 MIEJSCE

Martyna Bolenda  -  UDZIAŁ

Daniel Wieczorek -  2 MIEJSCE

opiekun: Aneta Stańczak

 

 

 

 

Rok szkolny 2015 / 2016


XXVI REGIONALNY TURNIEJ BOWLINGOWY OLIMPIAD SPECJALNYCH - KATOWICE 22.03.2016

Ramona Mojszczak - 2 miejsce

Nikola Turek - 2 miejsce

Daniel Ursoń - 3miejsce

Agnieszka Kołodziej - 4miejsce

Paulina Loska- 3 miejsce

opiekun: Aneta Stańczak

 

 

VIII ŚLĄSKI TURNIEJ BOCCE OLIMPIAD SPECJALNYCH - CHORZÓW 15.03.2016

Martyna Bolenda - 4 miejsce

Robert Rytkowski - 4 miejsce

Wiktoria Ulanecka - 1 miejsce

Daniel Wieczorek - 1 miejsce

Sylwia Król - 1 miejsce

Nikola Turek - 1 miejsce

opiekun: Aneta Stańczak

 

 

 

X ŚLĄSKI MITYNG W NARCIARSTWIE BIEGOWYM I III ŚLĄSKI MITYNG W BIEGU NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH OLIMPIAD SPECJALNYCH - WISŁA 15.01.2016

Daniel Wieczorek - 1 miejsce w biegu na 50 m na rakietkach śnieżnych

Daniel Wieczorek - 2 miejsce w biegu na 100 m na rakietkach śnieżnych

opiekun: Aneta Stańczak

 

 

XXV REGIONALNY TURNIEJ BOWLINGOWY - RUDA ŚLĄSKA 20. 10.2015

Mateusz Baron - II miejsce

Dawid Szulc - V miejsce

Ramona Mojszczak - I miejsce

Wiktoria Ulanecka - I miejsce

Martyna Bolenda - I miejsce

Daniel Wieczorek - I miejsce

Dawid Porwol - II miejsce

Sylwia Król - III miejsce

opiekun: Aneta Stańczak

 

 

XV Regionalny Turniej w Halowej Piłce Nożnej

I MIEJSCE

Sylwia Król, Nikola Turek, Daniel Wieczorek, Ramona Mojszczak, Patryk Hodur, Wiktoria Ulanecka

opiekun: Aneta Stańczak.

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2015 / 2016

 

 

  • XV Regionalny Turniej w Halowej Piłce Nożnej I MIEJSCE Sylwia Król, Nikola Turek, Daniel Wieczorek, Ramona Mojszczak, Patryk Hodur, Wiktoria Ulanecka - opiekun: Aneta Stańczak.

 

 

Rok szkolny 2014 / 2015

 

 

  • XIV regionalny turniej w halowej piłce nożnej olimpiad specjalnych Ruda Śląska II miejsce N. Turek, D. Wieczorek, K. Ejchorst, M. Walecki, W. Ulanecka, M. Żebrowski, P. Hodur - A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI

 

  • XI Regionalny Mityng Jazdy Konnej Olimpiad Specjalnych Bierkowice 2014 A. Kołodziej tor przeszkód - I MIEJSCE wyścigi sztafet - V MIEJSCE, K. Kołodziej tor przeszkód - I MIEJSCE wyścigi sztafet - V MIEJSCE, P. Loska tor przeszkód - II MIEJSCE wyścigi sztafet - III MIEJSCE opiekun A. Stańczak

 

  • XXII Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Ruda Śląska I miejsce K. Gemska, N. Turek, II miejsce R. Mojszczak, D. Porwol, K. Ejchorst, III miejsce S. Król, A. Jamka, VI miejsce M. Bolenda - A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI

 

  • XVI Regionalny Turniej Tenisa Stolowego Olimpiad Specjalnych Ruda Śląska 2014 K, Gemska - I MIEJSCE, K. Ejchorst  - I MIEJSCE , P. Hodur - III MIEJSCE, -- opiekunA. Stańczak

 

  • Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych I miejsce R. Mojszczak, II miejsce D. Porwol- A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI

 

  • VII regionalny Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych Chorzów IV miejsce w. Ulanecka, D. Wieczorek, M. Bolenda, S. Król- A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI

 

  • XIII regionalny turniej piłki nożnej olimpiad specjalnych Ruda Śląsk I miejsce K. Ejchorst, S. Król, N. Turek, W. Ulanecka, R. Mojszczak, K. Gemska, D. Wieczorek, M. Żebrowski, M. Walecki- A. Stańczak

 

  • XXIV Regionalny Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych Katowice II miejsce M. Żebrowski, IV miejsce K. Gemska, K. Ejchorst, V miejsce D. Porwol -A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI

 

 

 

Rok szkolny 2013 / 2014

 

  • XII Regionalny Turniej w Halowej Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych w Rudzie Śląskiej P. Hodur, M. Walecki, D. Wieczorek, A. Jamka, S. Król, N. Turek- III MIEJSCE, A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI
  • XIX Regionalny Turniej Bowlingowy OS w Żorach – A. Jamka- V MIEJSCE, N. Turek- IV MIEJSCE, S. Król-II MIEJSCE, K. Ejchorst- I MIEJSCE, A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI
  • XX Regionalny Turniej Bowlingowy OS w Rudzie Śląskiej – D. Wieczorek- I MIEJSCE, D. Porwoł- II MIEJSCE, M. Walecki- I MIEJSCE, M. Bolenda- II MIEJSCE, D. Łazor- II MIEJSCE, A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI
  • XV Regionalny Turniej Tenisa Stołowego OS w Rudzie Śląskiej – K. Ejchorst- III MIEJSCE, P. Hodur- IV MIEJSCE, A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI
  • XXI Regionalny Turniej Bowlingowy OS w Katowicach – D. Porwoł- III MIEJSCE, N. Turek- V miejsce, K. Ejchorst- IV miejsce, S. Król- wyróżnienie, A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI
  • VI Regionalny Turniej Bocce  OS w Chorzowie – D. Łazor, N. Turek- I MIEJSCE, W. Ulanecka, S. Król- I MIEJSCE, A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI
  • XII Regionalny Turniej w Piłce Nożnej w Rudzie Śląskiej – S. Król, N. Turek, D. Wieczorek, K. Ejchorst, M. Walecki, W. Ulanecka, M. Żebrowski, P. Hodur,  A. Jamka- III MIEJSCE, A. Stańczak i opiekunowie Klubu Olimpiad Specjalnych HEROSI

 

 

Rok szkolny 2011 / 2012

 

  • XI Regionalny Turniej Halowej Piłki Nożnej - Szkolna sekcja olimpiad specjalnych "Herosi" - III MIEJSCE, opiekun A. Stańczak
  • XIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych - Wiktoria Dyrkacz - MIEJSCE, opiekun A. Stańczak
  • XIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych Sylwia Król - MIEJSCE, opiekun A. Stańczak
  • XIII Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych - Marcin Walecki - II MIEJSCE, opiekun A. Stańczak
  • XIII Regionalny Turniej Tenis Stołowego Olimpiad Specjalnych - Dawid Walecki - III MIEJSCE, opiekun A. Stańczak

 


 


Polecamy strony internetowe

 

Olimpiady Specjalne Śląsk

Olimpiady Specjalne Polska

 


 

Zapraszamy do fotogalerii ze szkolenie dla kadry - Bocce

 


 

Videorelacja z XVII Regionalnego Turnieju Bowlingowego - Ruda Śląska

 


 

 

 

 

 
Joomla 1.5 themes, hosting company.

Zapraszamy na

Nasza specjalność

Polecamy

Stowarzyszenie "WARTO!"

Działania

Projekty

Logowanie



W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies
oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies - dowiedz się więcej »